Kościuszki 21, 62-300 Września     wok@wrzesnia.pl     61 436 27 41
logo
Instagram
Facebook
YouTube
BIP
Polski Teatr Tańca "Walka postu z karnawałem"

Polski Teatr Tańca "Walka postu z karnawałem"

Dodano: środa 14 lipca 2010
W sobotę, 28 lutego, odbył się w naszym ośrodku niecodzienny spektakl. Niecodzienny o tyle, że aktorzy przemieszczali się pomiędzy widzami, chodzili na szczudłach i tańczyli na specjalnych platformach, obsypując widzów brokatem, konfetti i serpentyną. Aktorzy Polskiego Teatru Tańca z Poznania wystawili dla nas „Walkę postu z karnawałem”.Każdy z widzów przed wejściem na spektakl decydował czy wybiera post czy karnawał. Dostawał wtedy ciasteczko lub galaretkę, które symbolizowały wybraną rzecz oraz tajemniczą kopertę, którą otwierano na znak „mistrza”. Ci, którzy wybrali post mieli w niej popiół, zaś wybierający karnawał otrzymali konfetti, którym się nawzajem obsypywali.

zdjecie"

Instalacja choreograficzno-muzyczna, jak nazywają spektakl jego twórcy, nie bez powodu kojarzy się ze słynnym dziełem Bruegela, ponieważ oba dzieła wspólne traktują o kondycji ludzkiej, o naturze i jej sprzecznościach, o tęsknocie do ideału i uleganiu pokusie dysharmonii, choć w nieco innej konwencji estetycznej.

zdjecie"

Znakiem ludzkiego losu staje się prawo do wyboru, droga w tym samym stopniu nasycona wolnością co zniewoleniem, prawdą i ułudą, pięknem i brzydotą, szczęściem i cierpieniem. To droga siedmioma grzechami głównymi.

zdjecie"

Propozycja „Walki karnawału z postem” jest bardzo współczesna, ale jednocześnie uniwersalna w swym temacie i próbuje odpowiedzieć na odwieczne pytanie: dokąd idziemy?Aktorzy zachęcali do wędrówki, która jest swoistą grą pełną niespodziewanych sytuacji i rozwiązań zależnych wyłącznie od decyzji widzów.A decyzja widzów była prawie jednomyślna – wybrali karnawał.

Zapraszamy do galerii: zobacz zdjęcia.

„Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym, niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.”

André Malraux

Polecane serwisy

  • Września
  • Orkiestra Września
  • Muzeum Września
  • Biblioteka Września
  • Dance Września
  • Puls

Dane kontaktowe

Wrzesiński Ośrodek Kultury
ul. Kościuszki 21
62-300 Września

61 436 27 41

wok@wrzesnia.pl

Godziny Otwarcia WOKu

pon. - pt. 8:00 - 21:00

Godziny pracy sekretariatu

pon. - pt. 8:00 - 16:00

Godziny sprzedaży biletów

pon. - pt. 8:00 - 16:00

© 2009-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone www.wok.wrzesnia.pl

Projekt i wykonanie: www.ajtproject.pl