Kościuszki 21, 62-300 Września     wok@wrzesnia.pl     61 436 27 41
logo
Instagram
Facebook
YouTube
BIP
Kaziuki wileńskie

Kaziuki wileńskie

Dodano: środa 14 lipca 2010
Wileński Kaziuk od trzech wieków jest zwiastunem wczesnej wiosny. Święto to czasem jeszcze śnieżne, chłodne, a najczęściej słotne, jakże jest kolorowe. Bo wileńskie Kaziuki - chociaż na pozór są tylko rozpoczynającymi się w pierwszych dniach marca i trwającymi w Wilnie i okolicach czasem przez dwa tygodnie jarmarkami - w gruncie rzeczy od dawna już przekształciły się w największe, najdłużej trwające i najbarwniejsze święto miasta. Tradycja ta przeniosła się również do Polski i wieleńskie Kaziuki już po raz trzeci zagościły we Wrześni.

zdjecie"

W tym roku we Wrzesińskim Ośrodku Kultury, 6 marca, wystąpił zespół „Ejszyszczanie”. Zespół powstał w 1989 r. na Litwie. Składa się on z chóru i grupy tanecznej. Wielokrotnie występował w Polsce i innych miejscach Europy. Do „Ejszyszczan” należą ludzie różnego wieku, zawodu i wykształcenia, których łączy zamiłowanie do polskiej piosenki i tańca. Repertuar zespołu składa się z pieśni i tańców Wileńszczyzny oraz różnych regionów Polski. Obecnie zespołem kierują państwo Lila i Wojciech Sawko. Program muzyczny przygotowuje kapela pod kierownictwem Franciszka Daszkiewicza.

zdjecie"

Zespół wystąpił dwukrotnie, gromadząc na każdym koncercie pełną salę widzów. Publiczność szczelnie wypełniająca salę widowiskową była zachwycona popisami „Ejszyszczan” i chętnie włączała się w wspólny śpiew z zespołem. Po koncercie w hallu WOK każdy mógł zaopatrzyć się w wielkanocną palmę, kupić ręcznie robione świece czy wspaniale pachnący chleb, którego wcześniej mogli spróbować podczas degustacji.

Zapraszamy do galerii: zobacz zdjęcia.

„Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym, niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.”

André Malraux

Polecane serwisy

  • Września
  • Orkiestra Września
  • Muzeum Września
  • Biblioteka Września
  • Dance Września
  • Puls

Dane kontaktowe

Wrzesiński Ośrodek Kultury
ul. Kościuszki 21
62-300 Września

61 436 27 41

wok@wrzesnia.pl

Godziny Otwarcia WOKu

pon. - pt. 8:00 - 21:00

Godziny pracy sekretariatu

pon. - pt. 8:00 - 16:00

Godziny sprzedaży biletów

pon. - pt. 8:00 - 16:00

© 2009-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone www.wok.wrzesnia.pl

Projekt i wykonanie: www.ajtproject.pl