wok wok wok wok wok wok

strona wrzesińskiego ośrodka kultury

wośp

wośp

Zarzuela Show


Zarzuela Show

Wrzesińska Orkiestra Dęta będzie jedną z gwiazd „Hiszpańskiej nocy z Carmen - Zarzuela Show”, która odbędzie się we Wrocławiu. Widowisko operowe oparte na hiszpańskich tradycjach muzycznych jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 przygotowywanym przez Operę Wrocławską. Spektakl dla kilkudziesięciotysięcznej międzynarodowej publiczności odbędzie się 18 czerwca 2016 r. na Stadionie Wrocław.

 

„Hiszpańska noc z Carmen - Zarzuela Show” to widowisko według koncepcji Ewy Michnik, oparte na fragmentach opery „Carmen” Georges’a Bizeta, której akcja toczy się w hiszpańskiej Sewilli. Spektakl poprowadzi Tomasz Szreder. Kulminacyjnym punktem przedstawienia będzie wielkie show - pokaz najpiękniejszych zarzueli w wykonaniu około 500-osobowego zespołu artystów - orkiestry, baletu, chóru i solistów Opery Wrocławskiej, a także zespołów wokalnych i tanecznych z Wrocławia i Dolnego Śląska.

 

Zarzuela to niezwykle popularny w krajach hiszpańskojęzycznych gatunek muzyki, zbliżony do tradycyjnej operetki i współczesnego musicalu. Kilkusetosobowy zespół artystów przybliży widzom hiszpańską muzykę, pieśni i tradycyjne tańce oparte na elementach folkloru, flamenco i zarzueli. Spektakl zostanie wzbogacony projekcjami filmowymi, prezentującymi najpiękniejsze regiony i zabytki kultury Hiszpanii.
 

Widowisko wyreżyseruje Waldemar Zawodziński, znany wrocławskiej publiczności z realizacji wielu spektakli na scenie Opery Wrocławskiej oraz superprodukcji operowych w Hali Stulecia, oraz Ignacio García, hiszpański reżyser specjalizujący się w spektaklach zarzueli, odnoszący wielkie sukcesy w całej Europie, a także w Ameryce Łacińskiej.

 

W obsadzie widowiska znajdą się gwiazdy światowej wokalistyki. Atrakcją wrocławskiego spektaklu będzie też prezentacja pięknych koni andaluzyjskich ze stadniny Karoliny Wajdy, które bogato przystrojone zatańczą przy dźwiękach muzyki flamenco. Dopełnieniem widowiska będą imponujące dekoracje, barwne kostiumy, efektowne światła i projekcje multimedialne.

Dodano: poniedziałek 16 maja 2016


zobacz wszystkie

Zapraszamy do WOK

  • ZAPRASZAMY
  • ZAPRASZAMY
zobacz wszystkie

Polecane serwisy

Historia Festiwalu

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni

WOK na Facebook`u

bip

MKiDN

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym, niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.

Projekt i realizacja: www.HEDRYCH.pl