wok wok wok wok wok wok

strona wrzesińskiego ośrodka kultury

wośp

wośp

20-lecie świętowała Wrzesińska Orkiestra Dęta


20-lecie świętowała Wrzesińska Orkiestra Dęta

19 listopada swoje 20-lecie świętowała Wrzesińska Orkiestra Dęta. Tradycyjny Jesienny Koncert Wrzesińskiej Orkiestry Dętej stał się okazją do podsumowań i wspomnień, ale także, a może przede wszystkim, do zaprezentowania publiczności dorobku artystycznego.

Sala Wrzesińskiego Ośrodka Kultury pękała w szwach. Podczas dwugodzinnego koncertu orkiestra zaprezentowała kilkanaście utworów muzycznych. Nie obyło się także bez bisów.

Koncertowi towarzyszył pokaz multimedialny, pokazujący orkiestrę, jej koncerty i występy konkursowe na przełomie 20 lat istnienia zespołu. Nie zabrakło także występów tanecznych zespołu mażoretek, który jest nieodłącznym elementem składowym orkiestry.

Nawiązując do tegorocznego festiwalu orkiestr dętych, w repertuarze koncertu pojawił się utwór specjalnie skomponowany na tę okazję - „Wielkopolskie wariacje” oraz piosenka z repertuaru Alicji Majewskiej „Jaki piękny świat”, z którą orkiestra miała przyjemność zagrać. Tym razem w roli wokalistki wystąpiła Katarzyna Bednarek z Wrzesińskiego Studia Piosenki.

Nie był to jedyny występ wokalny tego wieczoru. Na koncercie pojawił się zaprzyjaźniony z wrzesińską orkiestrą reprezentant czeskiej orkiestry z miasta Stramberk – Ondřej Šimiček, który zaśpiewał piosenkę z repertuaru Karela Gotta „Lady Karneval”, podbijając serca publiczności.

Nie zabrakło wielu miłych akcentów – podziękowań i życzeń dalszych sukcesów a nawet chóralnego „Sto lat” od publiczności.

 

Dodano: poniedziałek 21 listopada 2016


zobacz wszystkie

Zapraszamy do WOK

  • ZAPRASZAMY
zobacz wszystkie

Polecane serwisy

Historia Festiwalu

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni

WOK na Facebook`u

bip

MKiDN

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym, niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.

Projekt i realizacja: www.HEDRYCH.pl