wok wok wok wok wok wok

strona wrzesińskiego ośrodka kultury

wośp

wośp

Za nami 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Za nami 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Za nami 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny - rekordowy! Wrzesiński Sztab zebrał 90 643,21 zł! To kwota wyższa od ubiegłego roku o 30 tys. zł! Wszystko to dzięki wolontariuszom i ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w zbiórkę i organizację Finału i którym należą się ogromne podziękowania.

Tradycyjnie wrzesiński finał rozpoczął się już w sobotę Sztafetą Po Światełko Do Nieba na stadionie przy ZSTiO. Klub Biegacza Kosynier (organizator biegu) zebrał 5 788,66 zł. Na bieżni całodobowego biegu podczas pojawiło się aż 840 biegaczy, którzy w sumie pokonali 6 289 km.

Tego samego dnia w pubie AQQ odbył się koncert ANN, podczas którego również odbywała się zbiórka.

W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w naszym mieście już w czterech miejscach: Wrzesińskim Ośrodku Kultury, Galerii Karuzela, pubie AQQ oraz na stadionie ZSTiO.

Galeria Karuzela zorganizowała akcję „Pedałujemy dla WOŚP” - program spinningowy, podczas którego przejechanych zostało 1064 km. Drugą atrakcją były zabytkowe samochody – syreny i warszawy, którymi przejechano ponad 190 km. Uczestnictwo w kacji wiązało się oczywiście z wrzuceniem datków do puszki wolontariuszy.

Wrzesiński Ośrodek Kultury stał się miejscem pokazów artystycznych oraz licznych licytacji, których kwota przekroczyła 20 tys. zł. Najlepiej zlicytowane zostały: zwiedzanie fabryki VW za 610 zł, zapaska kuchenna ByDonia i kubek Hedrych.pl za 610 zł, serduszko srebrne WOŚP Bukowscy za 560 zł, maskotka Bemag za 460 zł, maskotka Hedrych.pl za 450 zł, jazda VW crafterem na torze testowym za 400 zł, kamera sportowa od Intermarche za 400 zł. W sumie do zlicytowania mieliśmy blisko 250 przedmiotów przekazanych od darczyńców.

Nie zabrakło także zabaw i zajęć dla dzieci oraz kiermaszów.

Finałowy dzień zakończył koncert zespołu Niesamowita Sprawa i licytacje w pubie AQQ.

Nie zabrakło także światełko do nieba, które punktualnie o godz. 20.00 rozświetliło tęczą kolorów niebo nad Wrześnią.

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy możemy zaliczyć do bardzo udanych. Pobiliśmy kolejny rekord, co niezmiernie cieczy oraz napawa optymizmem na kolejne edycje. Ostateczną, kwotę jaką zebrał wrzesiński Sztab podamy w kolejnym wydaniu.

Dodano: środa 18 stycznia 2017


zobacz wszystkie

Zapraszamy do WOK

  • ZAPRASZAMY
  • ZAPRASZAMY
  • ZAPRASZAMY
zobacz wszystkie

Polecane serwisy

Historia Festiwalu

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni

WOK na Facebook`u

bip

MKiDN

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym, niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.

Projekt i realizacja: www.HEDRYCH.pl