wok wok wok wok wok wok

strona wrzesińskiego ośrodka kultury

wośp

wośp

Koncert festiwalu Muzyczne Przestrzenie we Wrzesińskim Ośrodku Kultury


Koncert festiwalu Muzyczne Przestrzenie we Wrzesińskim Ośrodku Kultury
Od romantyzmu do współczesności - koncert Warsaw Chamber Players pod kierownictwem Janusza Wawrowskiego w ramach festiwalu Muzyczne Przestrzenie.
 
Wrzesiński Ośrodek Kultury, 30 września 2017 r., godz. 19.00. Wstęp wolny!
 
Janusz Wawrowski z prowadzoną przez siebie nową orkiestrą kameralną Warsaw Chamber Players oraz śpiewaczką Bogumiłą Dziel-Wawrowską zaprezentują arcydzieła muzyki od późnego romantyzmu po muzykę najnowszą.
 
Koncert otwiera wyjątkowe wydarzanie - światowa premiera Koncertu na skrzypce i orkiestrę smyczkową Norberta Paleja, polskiego kompozytora mieszkającego obecnie w Kanadzie. Następnie usłyszymy dwa dzieła wokalno-instrumentalne z udziałem sopranistki Bogumiły Dziel-Wawrowskiej: aranżację znanej z filmu They Shall Have Music (reż. Archie Mayo) Estrellity meksykańskiego kompozytora Manuela Ponce oraz będącej jednym ze szczytowych przejawów późnoromantycznego stylu Richarda Straussa pieśni Morgen, w której skrzypce i głos prowadzą ze sobą miłosny dialog.
 
 
W końcu, w programie koncertu pojawiają się kompozycje Mieczysława Karłowicza, którego Serenada op. 2 wieńczy występ artystów.
 
 
Program:
N. Palej - Koncert na skrzypce i orkiestrę smyczkową (światowa premiera)
Manuel M. Ponce - Estrellita (arr. Kabat)
R. Strauss - Morgen (arr. Kabat)
M. Karłowicz - wybór Pieśni
M. Karłowicz - Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową
 
---
 
Koncert odbywa się w ramach 7. edycji festiwalu Muzyczne Przestrzenie. Wydarzenie jest gratką dla fanów muzyki kameralnej z Wielkopolski. Rokrocznie w kilku miastach regionu festiwal prezentuje muzykę polskich kompozytorów XIX i XX wieku na tle kompozycji europejskich i światowych. Utwory wykonują czołowi europejscy artyści. Wyjątkowym wydarzeniem tegorocznego festiwalu będą premierowe koncerty założonej i kierowanej przez Janusza Wawrowskiego orkiestry kameralnej Warsaw Chamber Players.
 
Festiwal Muzyczne Przestrzenie odbywa się przy wsparciu Miasta Konina. Współorganizatorem koncertu jest Wrzesiński Ośrodek Kultury. Organizatorem festiwalu jest Fundacja im. Zygmunta Noskowskiego.
 
---
 
Warsaw Chamber Players to kameralny zespół utalentowanych studentów i absolwentów warszawskich wyższych uczelni muzycznych pod kierownictwem Janusza Wawrowskiego, wykładowcy na Uniwersytecie Muzycznym
im. Fryderyka Chopina i utytułowanego wirtuoza skrzypiec.
 
Janusz Wawrowski jest laureatem Fryderyka 2017 za najlepszy album solowy roku i jedynym polskim muzykiem klasycznym z wieloletnim kontraktem płytowym z prestiżową wytwórnią Warner Classics. Występował w m.in. Filharmonii Berlińskiej, Musikverein we Wiedniu, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Litewskiej Filharmonii Narodowej, Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie czy na festiwalach Salzburger Festspiele oraz Chopin i Jego Europa. Już jako młody skrzypek zachwycał publiczność i krytykę wykonywaniem wszystkich 24 Kaprysów Niccolò Paganiniego podczas jednego koncertu, co pozostaje umiejętnością unikalną w skali światowej. Od tego czasu wydał trzy solowe płyty w tym Aurorę, która w 2014 r. była nominowana do Fryderyka, oraz wyróżniony tą nagrodą w 2017 r. album Sequenza. Jeszcze w tym roku ukaże się kolejny album skrzypka, nagrany ze Stuttgarter Philharmoniker, i zawierający II Koncert skrzypcowy Henryka Wieniawskiego oraz Fantazję szkocką Brucha. Jest dyrektorem artystycznym międzynarodowego festiwalu Muzyczne Przestrzenie. Uhonorowany został odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Dodano: poniedziałek 31 lipca 2017


zobacz wszystkie

Zapraszamy do WOK

  • ZAPRASZAMY
zobacz wszystkie

Polecane serwisy

Historia Festiwalu

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni

WOK na Facebook`u

bip

MKiDN

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym, niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.

Projekt i realizacja: www.HEDRYCH.pl