wok wok wok wok wok wok

strona wrzesińskiego ośrodka kultury

wośp

wośp

Mistrzostwa Polski Modeli Ślizgów klas FSR


Mistrzostwa Polski Modeli Ślizgów klas FSR
Ekipa modelarzy z Klubu „Ikar”, działającego przy Wrzesińskim Ośrodku Kultury, uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Modeli Ślizgów klas FSR, które odbywały się w ostatni weekend w Konopiskach koło Częstochowy.
Zawody były zwieńczeniem całego roku startów modelarzy wodnych w zawodach eliminacyjnych.

Klub reprezentowali: Maciej Markiewicz w klasie Enduro 3,5 senior oraz juniorzy: Tymon Grzybowski, Piotr Perlikowski, Mikołaj Sobczyk i Armand Surtel w klasach Enduro 3,5 i Standard 3,5. Zapowiadała się zacięta rywalizacja bowiem Perlikowski (startujący po raz ostatni w kategorii junior) oraz Surtel prowadzili ex-aequo w rankingu w Enduro 3,5 i złoto było w zasięgu ręki wyłącznie dla nich. Należy dodać, że Surtel bronił po raz drugi tytułu mistrzowskiego. Interesująco zapowiadał się też występ Sobczyka, który w sierpniu zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w Jaworze i zajmował w rankingu trzecią lokatę.

Woda, w odróżnieniu do aury, okazała się łaskawa dla zawodników i w ciągu dni w dwóch deszczu, ale za to bez najmniejszej fali na tafli zalewu Pająk mogliśmy oglądać wspaniałą, choć nieco bratobójczą, rywalizację. Już pierwszego dnia okazało się, że Surtel nie zamierza oddać tytułu a pech dopadł Perlikowskiego, który spóźnił start. Obu niespodziewanie pogodził Grzybowski, zajmując pierwsze miejsce tuż przez Maciejem Ostrowskim z Tychów. Drugiego dnia jednak sytuacja się odwróciła – zwyciężył Surtel, choć sześć minut przed końcem wyścigu prowadził Grzybowski lecz uszkodzeniu uległ silnik w jego łodzi. Perlikowski po raz kolejny spóźnił start zadowalając się drugim miejscem. Surtel zwyciężył również klasie Standard i tym samym po raz trzeci z rzędu „wyciągnął” podwójne złoto.
 
Na zdjęciu juniorzy występujący w klasie Enduro 3,5 otrzymali upominki od Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka. Od lewej: Piotrr Perlikowski, Mikołaj Sobczyk, Tymon Grzybowski, Armand Surtel, Sebastian Gawroński i Maciej Ostrowski.

Dodano: wtorek 19 września 2017


zobacz wszystkie

Zapraszamy do WOK

  • ZAPRASZAMY
zobacz wszystkie

Polecane serwisy

Historia Festiwalu

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni

WOK na Facebook`u

bip

MKiDN

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym, niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.

Projekt i realizacja: www.HEDRYCH.pl