wok wok wok wok wok wok

strona wrzesińskiego ośrodka kultury

wośp

wośp

Klub Moment na 6 edycji pleneru fotograficznego: "Przejdziem warte"


Klub Moment na 6 edycji pleneru fotograficznego: "Przejdziem warte"

Przed nami 6 edycja pleneru fotograficznego w Książu Wielkopolskim. W tym roku proponujemy plener międzypowiatowy.
Plener przyjął hasło „Przejdziem Wartę! - Chrząstowo i Zaniemyśl”. Byliśmy już w Książu Wielkopolskim, Gogolewie, Włościejewkach, Mchach, Sebastianowie i Charłubiu. W tym roku czas przeskoczyć Wartę. Bo warto:) 
Plener adresowany jest do wszystkich miłośników fotografii, fotografików - amatorów oraz osób pragnących rozpocząć przygodę z tą dziedziną sztuki.
W tym roku będziemy gościć fotografa Bogusława Biegowskiego. To postać legendarna w poznańskim środowisku fotograficznym. Fotograf niezależny, który swoją twórczą przygodę rozpoczynał pod instruktorskim okiem zasłużonego dla fotografii polskiej Henryka Króla w Trzciance. Animator środowiska fotografów analogowych, kultywujący archaiczne techniki fotograficzne. Lider grupy Ciemnica. Współzałożyciel i przyjaciel Kolektywu Fotograficznego Świetlica. 

W programie także opowieści regionalistów. O wsi Chrząstowo w sobotę opowie Zbigniew Szozda, a o Zaniemyślu i okolicach redaktor Jarosław Krzeminski z „Gazety Średzkiej” i Henryka Noetzel, prezes Stowarzyszenia „Ziemia Zaniemyska” spotkaliśmy się na plenerze fotograficznym „Przejdziem Wartę! - Chrząstowo, Zaniemyśl i Śnieciska”. Dziękuję wszystkim za udział. Szczególnie chciałabym podziękować panu Bogusławowi Biegowskiemu, za opowieści o fotografii, zaprezentowanie swoich fotografii wykonanych w technice litowej i zdradzenie tajemnic swojego warsztatu. Cieszę się, że fotograf takiego formatu zawitał do Książa. Z kolei pan Zbigniew Szozda, z pasją opowiedział o Chrząstowie. Dziękujemy bardzo. Wreszcie dziękuję pani Henryce Noetzel za oprowadzenie po Izbie Pamięci, wykład o Zaniemyślu i poświęcony czas.  Mam nadzieję, że czas spędzony wspólnie nie był czasem straconym. 
Podczas tegorocznego spotkania byliśmy w dwóch gminach, w dwóch powiatach. Czy to dwa różne światy? Przekonamy się o tym w październiku:)

Dziękuję, że byliście. - Marlena Grweling


Galeria: kliknij tutaj...
 

Dodano: poniedziałek 2 lipca 2018


zobacz wszystkie

Zapraszamy do WOK

  • ZAPRASZAMY
zobacz wszystkie

Polecane serwisy

Historia Festiwalu

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni

WOK na Facebook`u

bip

MKiDN

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym, niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.

Projekt i realizacja: www.HEDRYCH.pl