wok wok wok wok wok wok

strona wrzesińskiego ośrodka kultury

wośp

wośp

Festiwal Orkiestr 2019


Festiwal Orkiestr 2019

XIV Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych po raz kolejny przyniósł mnóstwo muzycznych wrażeń.

Do naszego miasta zjechały orkiestry z różnych zakątków Polski: z Gorzowa Wielkopolskiego, Koła, Luborzycy, Kleszczowa i Oświęcimia. Nie zabrakło także zagranicznego gościa – orkiestry z Czech.

Zmagania orkiestr rozpoczęły się sobotnimi przemarszami ulicami Wrześni oraz pokazami na rynku. Zwieńczeniem pierwszego dnia festiwalu był koncert Sebastiana Riedla z towarzyszeniem Wrzesińskiej Orkiestry Dętej. To, wydawałoby się, niemożliwe połączenie orkiestry dętej i muzyki rockowej okazało się strzałem w dziesiątkę. Powody do zadowolenia miała zarówno publiczność, jak i muzycy. Koncert zgromadził publiczność, która wypełniła szczelnie wrzesiński amfiteatr.

Drugi dzień festiwalu rozpoczęły minikoncerty orkiestr na rynku. Popołudniu zaczęły się natomiast koncerty festiwalowe na scenie amfiteatru, którym bacznie przysłuchiwało się jury: Paweł Joks, Marek Galubiński i Jacek Rybczyński. Koncerty orkiestr przeplatane były wokalnymi popisami prowadzącego koncert tenora Bartosza Kuczyka oraz tancerki Mariny Ostapei.

Po kilku godzinach ciekawych i czasem zaskakujących popisów muzycznych przyszedł czas na wręczenie nagród. Pierwsze miejsce zdobyła Orkiestra Dęta OSP Koło. Na drugiej pozycji uplasowała się orkiestra „Kosynierzy” z Luborzycy. Na trzecim stopniu podium stanęli członkowie Wielkiej Orkiestry Młodych Muzyków Gminy Oświęcim. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc nagrodzeni zostali pucharami oraz nagrodami pieniężnymi. Pozostałe orkiestry otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary.

Wszystkim orkiestrom, które pojawiły się na tegorocznym festiwalu dziękujemy za udział w naszej imprezie a zwycięzcom gratulujemy sukcesu.

Dodano: poniedziałek 2 września 2019


zobacz wszystkie

Zapraszamy do WOK

  • ZAPRASZAMY
zobacz wszystkie

Polecane serwisy

Historia Festiwalu

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni

WOK na Facebook`u

bip

MKiDN

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym, niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.

Projekt i realizacja: www.HEDRYCH.pl