Kościuszki 21, 62-300 Września     wok@wrzesnia.pl     61 436 27 41
logo
Facebook
YouTube
BIP
Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych

Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych

Dodano: środa 8 września 2021
Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych w tym roku odbył się pod znakiem jubileuszy.
Festiwal zorganizowany został po raz piętnasty, Wrzesińska Orkiestra Dęta obchodzi 25 lat swojej działalności a jej kapelmistrz 35 lat pracy artystycznej.
 
Festiwal, w nieco zmienionej formule, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem publiczności. Na początek mieszkańcy Wrześni zaproszeni zostali nad Zalew Lipówka, gdzie orkiestry zaprezentowały się w dość luźnym repertuarze i stylu. Na najdłuższej ławce w Polsce zasiadły tłumy widzów, którym bezsprzecznie spodobał się pomysł na występy orkiestr właśnie w tym miejscu.
O godzinie 20.00 rozpoczął się koncert, podczas którego na scenie amfiteatru Wrzesińska Orkiestra Dęta zagrała set utworów z Kubą Badachem. Z orkiestrą wystąpiła także Izabela Zalewska. Koncert zgromadził sporą widownię, która bawiła się znakomicie.
 
Drugi dzień festiwalu był dniem należącym do gości festiwalu – orkiestr z Dąbrowy Zielonej, Kaniowa, Kozienic, Rajska, Tłuszcza i Przedborza. Muzycy najpierw zaprezentowali się w przemarszach ulicami Wrześni oraz w występach na rynku. Kolejnym punktem programu były prezentacje orkiestr na scenie amfiteatru. Podczas występów orkiestr na scenie, widzowie mogli głosować i wybrać swojego ulubieńca. Nagrodę publiczności z rąk burmistrza Wrześni odebrała Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie.
 
XV Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych zakończył się wspólnym wykonaniem dwóch utworów oraz gromkim sto lat dla tegorocznych jubilatów.

 

„Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym, niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.”

André Malraux

Polecane serwisy

  • Września
  • Orkiestra Września
  • Muzeum Września
  • Biblioteka Września
  • Dance Września
  • Puls

Dane kontaktowe

Wrzesiński Ośrodek Kultury
ul. Kościuszki 21
62-300 Września

61 436 27 41

wok@wrzesnia.pl

Godziny Otwarcia WOKu

pon. - pt. 8:00 - 22:00

Godziny pracy sekretariatu

pon. - pt. 8:00 - 16:00

Godziny sprzedaży biletów

pon. - pt. 8:00 - 16:00

© 2009-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone www.wok.wrzesnia.pl

Projekt i wykonanie: www.ajtproject.pl