Kościuszki 21, 62-300 Września     wok@wrzesnia.pl     61 436 27 41
logo
Facebook
YouTube
BIP
Wrzesińska Orkiestra Dęta gra nieprzerwanie od ponad 20 lat. Grupę tworzy ok. 50 młodych osób, które dzięki swojej pasji i zaangażowaniu, stworzyły wyjątkowy zespół. Mimo że orkiestra jest zespołem amatorskim, wyróżniają ją profesjonalizm i atrakcyjny repertuar. Występowała z największymi gwiazdami polskiej piosenki, takimi jak Zbigniew Wodecki, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz czy Andrzej Rybiński. Ma również na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień przyznanych podczas konkursów w kraju jak i zagranicą.

Do najważniejszych zaliczyć trzeba:
    • Brązowy medal w II kategorii podczas IV Międzynarodowego Konkursu Orkiestr Dętych w Velenje w Słowenii w październiku 2010, co ze względu na bardzo wysoki poziom konkursu należy traktować jako największe osiągnięcie orkiestry.
    • I nagroda w koncercie scenicznym, a także nagroda specjalna za wykonanie musztry w Międzynarodowym Konkursie „Diffwinds” w Differdange w Luksemburgu,  lipiec 2008.
    • Laureat Złotego Pasma Summa Cum Laude w Międzynarodowym Konkursie „Złota Lira” w Rybniku, czerwiec 2018.
    • Grand Prix w XXXIX Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu, czerwiec 2011.
    • II miejsce w trzeciej kategorii w prestiżowym międzynarodowym konkursie orkiestr dętych Flicorno d’Oro, który odbył się w marcu 2005 w Riva del Garda we Włoszech

Orkiestra corocznie daje kilkadziesiąt koncertów, podczas których prezentuje niezwykle bogaty i atrakcyjny repertuar. Zespół koncertował na terenie całego kraju, a także w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Grecji, Turcji, Włoszech, Luksemburgu, Słowenii, Bułgarii, Litwie i Czechach.

W repertuarze Wrzesińskiej Orkiestry Dętej można znaleźć głównie największe przeboje muzyki rozrywkowej, filmowej i jazzowej. Dzięki ciekawym i nowatorskim opracowaniom utworów przez najlepszych światowych aranżerów, zespół łamie stereotypy orkiestry dętej grającej tylko muzykę marszową.

Dużą popularnością cieszą się musztry paradne w wykonaniu Orkiestry. Podczas jej wykonywania, orkiestrze towarzyszy zespół mażoretek kierowany przez tamburmajora orkiestry – Ewę Olszewską.
Orkiestra posiada w swoim dorobku artystycznym 6 płyt kompaktowych, które w całości można posłuchać na stronie internetowej orkiestry: www.orkiestra.wrzesnia.pl. Na stronie tej można również obejrzeć filmy z koncertów, galerię zdjęć oraz zapoznać się historią i repertuarem orkiestry.

Dzięki staraniom orkiestry od 2005 r. odbywa się we Wrześni festiwal orkiestr dętych, który zyskał sobie popularność w kraju i zagranicą i przyciąga co roku najlepsze polskie i europejskie orkiestry.


 

„Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym, niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.”

André Malraux

Polecane serwisy

  • Września
  • Orkiestra Września
  • Muzeum Września
  • Biblioteka Września
  • Dance Września
  • Puls

Dane kontaktowe

Wrzesiński Ośrodek Kultury
ul. Kościuszki 21
62-300 Września

61 436 27 41

wok@wrzesnia.pl

Godziny Otwarcia WOKu

pon. - pt. 8:00 - 21:00

Godziny pracy sekretariatu

pon. - pt. 8:00 - 16:00

Godziny sprzedaży biletów

pon. - pt. 8:00 - 16:00

© 2009-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone www.wok.wrzesnia.pl

Projekt i wykonanie: www.ajtproject.pl