counter

poster-wosp-2025.jpg

news-icon O FINALE

Cel 33. Finału WOŚP:


Gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej!

Motywem przewodnim 33. Finału WOŚP jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci. 

 

Rejestracja Sztabów trwa!

33. Finał WOŚP zagra 26 stycznia 2025 roku!

 
Plakat  informacyjny WOŚP 2025  Onkologia i hematologia dziecięca celem 33. Finału WOŚP

 

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. 

Chcemy być blisko Was, więc w finałową niedzielę zawsze zapraszamy Was przed ekrany telewizorów i komputerów, ponieważ przez cały dzień opowiadamy o efektach naszych działań w transmisji telewizyjnej i internetowej.  

Równocześnie w całej Polsce odbyła się największa w Polsce zbiórka publiczna. Około 120 tysięcy wolontariuszy w prawie 1700 Sztabach zbiera pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w Internecie odbywają się setki internetowych zbiórek i aukcji na naszą rzecz. Zbieramy nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. 
 

Ogłoszenie celu 33. Finału WOŚP odbyło się na Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni – miejscu cumowania "Daru Młodzieży", szkolnej fregaty Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. To właśnie na deskach pokładu legendarnego okrętu, znajdował się sztab główny bicia rekordu w pierwszej pomocy –  akcji, która stanowi element naszego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". 

Tuż przed ogłoszeniem celu 33. Finału otworzyliśmy także rejestrację Sztabów WOŚP – lokalnych centrów aktywności, które skupiają wolontariuszy i aktywistów gotowych do działania na rzecz celu Letniej Zadymy w Środku Zimy. To właśnie w Sztabach odbywa się rekrutacja wolontariuszy, organizowane są zbiórki oraz różnorodne wydarzenia towarzyszące.

 

Dlaczego onkologia i hematologia dziecięca?

Choroby nowotworowe to druga, zaraz po wypadkach, najczęstsza przyczyna zgonów dzieci w Polsce. Rocznie na raka zapada około 1 100 dzieci, a 3 000 pozostaje w trakcie intensywnego leczenia*. Wraz z rozwojem onkologii, liczba wyleczeń wzrosła do ponad 80%, co stawia Polskę na równi z krajami Europy Zachodniej czy Stanami Zjednoczonymi.

Leczenie nowotworów dziecięcych wymaga jednak olbrzymich nakładów sprzętowych i diagnostycznych. Dzięki zebranym podczas 33. Finałowi WOŚP środkom możliwe będzie doposażenie placówek medycznych, co umożliwi skuteczniejsze i szybsze leczenie dzieci walczących z chorobami nowotworowymi. Fundacja wspiera również leczenie nieonkologicznych schorzeń hematologicznych, które są jednymi z najczęstszych chorób przewlekłych wśród dzieci.

33. Finał WOŚP to kolejny krok w walce o zdrowie dzieci w Polsce. Już 26 stycznia 2025 roku zagramy dla 18 oddziałów dziecięcych, 17 hospicjów, 5 ośrodków neurochirurgii onkologicznej, 6 ośrodków chirurgii onkologicznej oraz 4 zakładów patomorfologii. Dzięki zebranym środkom możliwe będzie zakupienie najnowszego sprzętu diagnostycznego, który pomoże lekarzom w walce z nowotworami i innymi ciężkimi chorobami hematologicznymi u dzieci.

 

Ze środków zebranych podczas 33. Finału WOŚP, Fundacja planuje zakupić urządzenia dla:
  • Chirurgii onkologicznej, m.in. zestawy laparoskopowe, roboty do chirurgii onkologicznej, cystoskopy, aspiratory ultradźwiękowe i mobilne aparaty RTG cyfrowe
  • Neurochirurgii, m.in. egzoskopy neurochirurgiczne, koagulacja dwubiegunowa
  • Diagnostyki onkologicznej, m.in. urządzenia do mapowania magnetycznego mózgu, rezonanse magnetyczne MRI, aparaty USG
  • Patomorfologii, m.in. aparaty do śródoperacyjnej tomografii, procesory tkankowe, skanery do preparatów histopatologicznych
  • Hospicjów, m.in. koncentratory tlenu, materace przeciwodleżynowe

źródło: https://www.wosp.org.pl

realizacja AJTProject.pl

© Copyright 2011 - 2025 www.wok.wrzesnia.pl All Rights Reserved
Wszystkie materiały graficzne wykorzystane na stronie są udostępnione przez Sztab WOŚP.  wosp-logo-www

footer